Zajęcia letnie w GOKSiR 2023

W dniach 24.07 – 28.07 organizowane były zajęcia letnie w Gminnym Ośrodku Kultury. W godzinach 10:00-15:00 organizowaliśmy różne zajęcia na naszych najmłodszych.

Poniedziałek był dniem organizacyjnym oraz integracyjnym. Wspólnie z uczestnikami ustaliliśmy regulamin, robiliśmy prace plastyczne, rozwiązywaliśmy quizy dotyczące bezpiecznych wakacji🌞 oraz spędzaliśmy czas na placu zabaw.

Drugiego dnia wyruszyliśmy do Osp Kamienica Polska, aby poznać pracę strażaka oraz sprzęt jakim dysponują. Uczestnicy zostali oprowadzeni po budynku OSP, a na koniec spotkania mogli zmierzyć się z wężem strażackim. Drugim punktem dnia były eksperymenty z suchym lodem,  pokaz przeniósł naszych podopiecznych do świata fizyki oraz bezpiecznej zabawy, były dymiące napoje, banki na dłoni oraz duuużo piany.

Trzeciego dnia zorganizowaliśmy kino na miejscu, podczas oglądania filmu był rozdawany popcorn. Po filmie były przeprowadzone dyżurowe zawody sportowe.

Czwartek to był dzień wycieczki do Parku Korzonek. Pobyt w parku rozpoczęliśmy od zwiedzania wraz z przewodnikiem. Zobaczyliśmy co znaczy ekologiczna uprawa roślin, a następnie przeszliśmy do zwierząt tj. Kury, króliki, osły, alpaki i daniele. Później był czas na dobrą zabawe w całym parku.

28.07 był ostatnim dniem zajęć letnich organizowanych przez Goksir Kamienica Polska. Na ten dzień przygotowaliśmy warsztaty pszczelarskie. Poza wykładem na temat życia pszczół, robiliśmy także świeczki. W drugiej części dnia postawiliśmy na kolorowe szaleństwo naszych uczestników.