Zajęcia Zimowe w GOKSIR

W czasie ferii zimowych w Gminnym Ośrodku Kultury, Sporu i Rekreacji w Kamienicy Polskiej odbywały się zajęcia zimowe dla dzieci z wieku 6-12 lat. Podczas tych dwóch tygodni odbyło się wiele zajęć i warsztatów w których uczestniczyli mieszkańcy naszej gminy i okolic. W ciągu tych zajęć świętowaliśmy dzień puzzli, rogalika, nutelli oraz zebry co wiązało się z wykonaniem wielu prac  plastycznch . Poza tym mieliśmy warsztaty szachowe prowadzone przez naszego instruktora Pana Michała Zycha oraz warsztaty zielarskie przeprowadzone przez Nawłowciowa Pasieka. Podczas tych warsztatów uczestnicy poznali właściwości wielu ziół i zrobili pamiątkowe zawieszki zapachowe z wosku pszczelego.

W takcie zajęć zimowych nie zapomnieliśmy o aktywności fizycznej, było sporo ćwiczeń oraz gier zespołowych również plenerowych.

W każdym tygodniu odbyła się wycieczka do Osikowej Doliny w Koziegłowach gdzie nasi uczestnicy zapoznali się z wyrobami z łyka osikowego. Poznali historię i sposób wyrobu łyka osikowego, a  także każdy uczestnik zrobił swoja figurkę z łyka osikowego