Zajęcia letnie w GOKSiR

3…2…1… Jak co roku w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kamienicy Polskiej rozpoczęły się letnie zajęcia dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Pierwszy dzień dla wszystkich uczestników był wielkim wyzwaniem. Poznaliśmy się wzajemnie, wspólnie stworzyliśmy regulamin zajęć, którego będziemy przestrzegać przez cały pobyt oraz zawiązaliśmy nowe znajomości. Wszyscy uczestnicy musieli przejść chrzest kolonijny. Po przebiegnięciu dystansu z uśmiechem na twarzy dzieci zjadły cytrynę, co oznacza, że ten turnus będzie mijał pod znakiem wielkiego uśmiechu i dobrej zabawy. Ponieważ pogoda dopisuje spędzamy czas aktywnie na świeżym powietrzu grając w gry oraz ucząc się nowych ciekawych zabaw.

Kolejne dni  obfitowały w szereg atrakcji. Był również dzień hawajski. Pogoda hawajska, stroje hawajskie, konkurencję i animacje wszystko zainicjowane w temacie przewodnim. Nasz podopieczny Fanian obchodził swoje urodziny – Jeszcze raz wszystkiego co najlepsze. Dzieciaki z apetytem zjadały pyszne obiady przygotowywane przez Manufakturę Polskiego Jadła z Poczesnej .

Dzień Sportu oraz wycieczka do Muzeum Regionalnego okazał się doskonałym pomysłem na spędzenie czasu podczas zajęć letnich.

Zwiedziliśmy również Park Korzonek. Miejsce rozrywki i dobrej zabawy. Uczestników przywitała animatorka, która oprowadzając nas po ścieżce edukacyjnej opowiadała o zwyczajach mieszkających tam zwierząt. Po obiedzie nasi podopieczni korzystali z atrakcji parku i chętnie bawili się na placach zabaw.

Do Goksir zawitał Pan dzielnicowy Jerzy Puszczewicz. Opowiedział on dzieciom na czym polega praca w policji i jak należy zachowywać się aby uniknąć niebezpieczeństw podczas wakacji. Dzieci mogły przymierzyć kajdanki oraz przyjrzeć się z bliska broni policyjnej oraz rekwizytom jakie policjant nosi przy sobie podczas służby. Gdy pogoda nie pozwalała na zabawy na świeżym powietrzu, sala widowiskowa ośrodka przeistoczyła się w „arenę sportową”. Dzieci chętnie brały udział w konkurencjach i z radością rywalizowały ze sobą. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.