Koncerty Bożonarodzeniowe w GOKSiR

W tygodniu przedświątecznym Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji przygotował  atrakcje w postaci dwóch Koncertów Bożonarodzeniowych.

Ze względu na stan epidemiologiczny w naszym kraju Koncert Ogniska Baletowego i Zespołu Folklorystycznego „Kamienica” musiał odbyć się osobno.

W dniu 16 grudnia 2021 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy Polskiej odbył się Koncert Bożonarodzeniowy Ogniska Baletowego. W ramach tego wyjątkowego dnia zaprezentowały się dwie grupy baletowe, dzieci działające prężnie w tymże ośrodku. Przybyli rodzice i dziadkowie pociech , którzy mieli okazję podziwiać postępy dziewczynek jakie zrobiły w zaledwie trzy miesiące. W tym dniu przybyli również zaproszeni goście: Zastępca Wójta Agata Najnigier, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Małgorzata Goldsztajn, Prezes Koła Emerytów i Rencistów w Kamienicy Polskiej Grażyna Pszczółkowska. Oficjalnego powitania Wszystkich dokonała dyrektor GOKSiR Marta Kita. Podczas koncertu, dwie grupy baletowe zaprezentowały układy taneczne przygotowane i poprowadzone pod opieką choreograf Pani dr Zofii Czechlewskiej. Widzowie byli pełni podziwu dla talentu oraz zaangażowania młodych artystów dziękując za występ licznymi oklaskami. Na zakończenie koncertu nastąpiły miłe a zarazem smutne chwile. Choreograf Pani Zofia Czechlewska podziękowała za wieloletnią pracę w kształceniu tanecznym młodzieży i dzieci uczęszczających na zajęcia do GOKSiR. Zmiany życiowe, nowe wyzwania sprawiły, że Pani Zofia rozstaje się z pracą w GOKSiR,. Zaznaczyła jednak , że będzie to miejsce które będzie miło wspominać i o którym zawsze będzie pamiętać .Za wieloletnia pracę oraz stworzenie najlepszych warunków dla dzieci i młodzieży do odkrywania piękna tańca otrzymała z rąk dyrektora GOKSiR Marty Kity podziękowania oraz statuetkę.W imieniu władz gminy w osobie Zastępcy Wójta Agaty Najnigier podziękowanie za krzewienie pasji artystycznej u dzieci i młodzieży. Życząc dalszych sukcesów, na polu kultury jak i życiu osobistym. Wszyscy najmłodsi zostali obdarowani na zakończenie słodkimi upominkami świątecznymi.

Zajęcia baletowe w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji będą nadal funkcjonować i prowadzone będą przez Pana Jana Czechlewskiego. Od wiosny będą prowadzone przez nowego choreografa, dając radość i rozwój sztuki tańca u najmłodszych.

W dniu 17 grudnia 2021r w budynku GOKSiR w Kamienicy Polskiej odbył się uroczysty Koncert Bożonarodzeniowy Zespołu Folklorystycznego „Kamienica”. Na uroczystość przybyli mieszkańcy gminy, rodzice najmłodszych uczestników występów oraz zaproszeni goście : Zastępca Wójta Agata Najnigier, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Małgorzata Goldsztajn, Radni Gminy Michał Otrębski i Wiesław Zgrzeblak, Prezes Stowarzyszenia Dla Rozwoju Gminy Kamienica Polska Rafał Potemski, Przedstawiciele Nowoczesnego Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich „Karolinki” z Prezes Sylwią Szczygieł. Oficjalnego powitania dokonała dyrektor GOKSiR Marta Kita, która życzyła wszystkim miłego odbioru. Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi członkowie zespołu, grupę tą przygotowała Pani Emilia Ciosek-Szczęsna. Następnie w suicie beskidu żywieckiego, w choreografii Pana Jana Czechlewskiego zaprezentował się Zespół Folklorystyczny „Kamienica”. W tym dniu nie mogło zabraknąć kolęd w wykonaniu Zespołu „Kamienica” przygotowanych w aranżacji przez Pana Piotra Górnicza. Kolędy sprawiły, że publiczność zgromadzona w sali widowiskowej w GOKSiR przybliżyła się myślami do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po prezentacji folklorystyczno -wokalnej nastąpiły miłe chwile. Choreograf Pan Jan Czechlewski otrzymał bukiet kwiatów od Dyrektor GOKSiR Marty Kity oraz dzieci biorące udział w koncercie otrzymały słodkie świąteczne upominki. Zespół również podziękował Panu Janowi Czechlewskiemu za opiekę i za naukę tradycji polskiej. Padły, także podziękowania dla byłego Dyrektora GOKSiR Szymona Kuśnierczyka, który osobiście odebrał podziękowania i życzył Zespołowi dalszego rozwoju. Zastępca Wójta Agata Najnigier wyraziła szacunek i uznanie dla osób, które przyczyniają się do krzewienia, popularyzacji folkloru, jak i promocji Gminy Kamienicy Polskiej. Koncert Bożonarodzeniowy pokazał publiczności tradycje, piękno kultury ludowej z magicznym brzmieniem kolęd, gdzie czas jak by zwalnia. Zespół Folklorystyczny „Kamienica”, to marka artystyczna rozsławiająca gminę Kamienicę Polską. Niech muzyka folkloru nam gra, a śpiew kolęd zagości w każdym domu podczas tegorocznych świąt.